YERBA SANTA

39,00 zł
Ilość

Yerba Santa czyli święte ziele to roślina, która może być używana w rytuale oczyszczającym. Jej cenne właściwości sprzyjają osiągnięciu równowagi i balansu ciała oraz ducha. Smużenie yerba santa ma dodać nam odwagi i nadziei. Odkrycie świętego ziela zawdzięczamy rdzennym mieszkańcom Ameryki Północnej, czyli Indianom. Wierzyli oni, że palenie jej pomoże im w pozbyciu się złej energii, która może być przyczyną niektórych chorób i dolegliwości. Yerba Santa ma słodki, delikatny, ziołowy zapach i do dziś często używana jest w ceremoniach oczyszczających i leczniczych. Okadzanie przedmiotów, osób czy pomieszczeń świętym zielem ma przynieść ukojenie, uzdrowienie i wewnętrzny spokój. Choć odkrycie Yerba Santa przypisujemy Indianom, warto wiedzieć, że to hiszpańscy mnisi docenili jej prozdrowotne właściwości. Wysoka zawartość flawonoidów zawartych w Yerba Santa wykazuje działanie antyoksydacyjne, dzięki czemu roślina wpływa korzystnie zarówno na układ oddechowy, jak i układ krążenia. Między innymi używano jej do leczenia kaszlu, przy bólach gardła, astmie czy chorobach płuc. Yerba Santa wykorzystywana jest również jako wsparcie w zwalczaniu alergii, ponieważ działa jak naturalny środek antyhistaminowy.

Dodanie do swojej codziennej rutyny tych rytuałów, pozwoli nam na oczyścić aurę i nadać naszemu życiu więcej dobrej energii. Smużenie ziół polecane jest również rozpoczęciem praktyki medytacji czy praktyki jogi. 

Palenie yerba santa pomaga przywrócić wiarę w siebie, w swoje możliwości, zwiększa poczucie własnej wartości, tworzy przyjazną przestrzeń do pozbycia się bólu emocjonalnego. 

Rytuał okadzania rozpoczynamy od odpalania kadzidła. Gdy już się rozpali, należy zgasić płomień, tak, aby pałeczka tylko się tliła, roztaczając przy tym pachnący dym. Pamiętając, jak ważna jest moc intencji, skieruj kadzidło na przedmioty lub osoby, na których chcesz przeprowadzić rytuał oczyszczania i wyraź intencję, w jakiej chcesz go odbyć. 

Yerba Santa - yerba santa pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, pozyskiwana jest w sposób etyczny.

chroni przed negatywną energią
działa antybakteryjnie, ściągająco i przeciwzapalnie
wprowadza w pozytywny nastrój uzdrowienia
wspiera rytuały oczyszczenia

Długość około 10 cm

Zobacz także

WHITE SAGE & LAVENDER

WHITE SAGE & LAVENDER

W smudge sticks WHITE SAGE & LAVANDER zamknięta jest cudowna moc oczyszczającej, białej szałwii oraz uspokajającej lawendy. 

39,00 zł
  • Obecnie brak na stanie